MONTY HALLS

Neohrožený výzkumník moří, ochránce přírody a filmový producent je podporován svým jedinečným vozidlem Defender přestavěným na potápěčské centrum.

Monty Halls proslul svým pořadem Great Escape na BBC, v němž žije a pracuje v drsných odlehlých oblastech. Kromě toho vede potápěčské expedice pro dobrodruhy i vědce a podporuje ochranářské a vojenské dobročinné spolky.
Monty Halls před jezerem.

V roce 2013 postavil značku Land Rover před neslýchanou výzvu. Jeho požadavkem bylo vytvořit „komplexní potápěčské centrum a laboratoř, které dojede kamkoli a poradí s čímkoli“. Divize Special Vehicle Operations postavila dvouúčelový Land Rover Defender, který je nejen dopravním prostředkem pro jeho potápěčské a filmové týmy, ale slouží také jako základna pro pobyt v odlehlých, nepřístupných lokalitách.

Halls, globální ambasador značky Land Rover, přiznal, že nevěřil, že by bylo možné jeho náročné zadání splnit, ale náš tým úspěšně vytvořil jedinečné vozidlo, střižené na míru přesně podle jeho požadavků. Stejně jako spolehlivá víceúčelová loď Calypso podporuje aktivity Jacquese Cousteaua, ochranáře moří, tak má Monty svůj jedinečný Land Rover Defender.

Monty je velkým stoupencem značky Land Rover, s jejímiž vozidly získal mnohaleté praktické zkušenosti už během své předchozí kariéry v královském námořnictvu. „Potřeboval jsem vozidlo, které bude sloužit jako základní tábor a mobilní potápěčské centrum a zároveň bude schopné dynamické jízdy v terénu,“ říká.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.