MONTY HALLS

Neohrožený výzkumník moří, ochránce přírody a filmový producent je podporován svým jedinečným vozidlem Defender přestavěným na potápěčské centrum.

Monty Halls proslul svým pořadem Great Escape na BBC, v němž žije a pracuje v drsných odlehlých oblastech. Kromě toho vede potápěčské expedice pro dobrodruhy i vědce a podporuje ochranářské a vojenské dobročinné spolky.
Monty Halls před jezerem.

V roce 2013 postavil značku Land Rover před neslýchanou výzvu. Jeho požadavkem bylo vytvořit „komplexní potápěčské centrum a laboratoř, které dojede kamkoli a poradí s čímkoli“. Divize Special Vehicle Operations postavila dvouúčelový Land Rover Defender, který je nejen dopravním prostředkem pro jeho potápěčské a filmové týmy, ale slouží také jako základna pro pobyt v odlehlých, nepřístupných lokalitách.

Halls, globální ambasador značky Land Rover, přiznal, že nevěřil, že by bylo možné jeho náročné zadání splnit, ale náš tým úspěšně vytvořil jedinečné vozidlo, střižené na míru přesně podle jeho požadavků. Stejně jako spolehlivá víceúčelová loď Calypso podporuje aktivity Jacquese Cousteaua, ochranáře moří, tak má Monty svůj jedinečný Land Rover Defender.

Monty je velkým stoupencem značky Land Rover, s jejímiž vozidly získal mnohaleté praktické zkušenosti už během své předchozí kariéry v královském námořnictvu. „Potřeboval jsem vozidlo, které bude sloužit jako základní tábor a mobilní potápěčské centrum a zároveň bude schopné dynamické jízdy v terénu,“ říká.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeba paliva a emisí CO2 u modelů Land Rover:
Spotřeba paliva (kombinovaná v l/100 km): 5,7 - 9,1. Emise CO2 (g/km): 149 - 206.

Uvedené informace jsou hodnoty získané podle zkušebního cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 a byly přepočítány pro účely srovnání s údaji získanými podle zkušebního cyklu NEDC. Další informace naleznete např. na wltpfacts.eu

Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování. Další informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 naleznete také v sekci “Ceny a specifikace” zvoleného modelu Land Rover.