KENTON COOL Jedenáct výstupů na Everest je jen jedním příkladem vytrvalosti tohoto elitního horolezce.

Lorem ipsum dolor sit amet

Nam luctus nulla at accumsan interdum. Nam risus lacus, porttitor non dapibus ut, aliquet elementum enim. Nam interdum ultrices odio et ultrices. Praesent tortor libero, dapibus sit amet placerat id, ornare eu dolor. Nunc bibendum ipsum eget turpis pulvinar imperdiet. Maecenas gravida risus nec dolor pharetra faucibus. Maecenas ut neque eget est convallis porttitor at eu justo. Suspendisse pretium consectetur condimentum.

Britský horolezec, alpinista a horský průvodce Kenton Cool spoléhá na vozidla Land Rover, která ho dopravují na místa, kde může trénovat v drsných podmínkách a náročném terénu. Kenton Cool před zasněženou horou

Land Rover prokázal svou odolnost v nebezpečné sněhové bouři během tréninkového týdne v Norsku, kde se Cool připravoval na výstup na Everest. „Díky režimu pro jízdu na sněhu a šotolině systému Terrain Response® jsem se mohl suverénně dostat co nejblíž k hřebenu hory, aby náš tým mohl maximálně využít krátkého dne k výstupu. To bylo v našich plánech pro úspěšný výstup na Everest klíčové.“

A ještě k tomu dodává: „V týmu jsme bojovali o to, kdo bude řídit, zejména poté, co jsem se prořekl, že je vůz vybaven vyhřívaným volantem. Šplhání po ledu může být brutální pro prsty, které pronikavě bolí, když hodně promrznou a potom se ohřejí, takže uchopení vyhřívaného volantu studenýma rukama vyvolávalo pocity blaha.

Jednou z nejlepších věcí na modelu Range Rover Evoque je však panoramatické střešní okno, které nám umožnilo poprvé pozorovat polární záři. Ještě nikdy jsem polární záři neviděl a tuto úžasnou podívanou jsme si užívali z nejlepšího sedadla na světě.“

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.