HANNAH WHITEOVÁ

Elitní sólová jachtařka a dobrodružka, která se snaží inspirovat mladší generaci.

Hannah (31 let) je dobrodružkou, jachtařkou a moderátorkou, která miluje skvělou britskou přírodu. Ať je Hannah v půli cesty na vrchol hory, jede na jachtě po volném moři nebo běží venkovskou krajinou, vždy se snaží kombinací svých úctyhodných dobrodružství a úspěšné kariéry moderátorky inspirovat svět k radosti z aktivního objevování světa kolem nás.

Hannah si nejprve udělala jméno ve světě sólového jachtingu v pobřežních vodách. Poté, co třikrát překonala na jachtě sólo Atlantský oceán, je připravena poradit si s jakoukoli výzvou na vodě i mimo ni. Po dosažení vynikajícího druhého místa ve svém zatím posledním sólovém závodě přes Atlantik se začala věnovat moderátorství. Hannah dosáhla úspěchu v převážně mužském světě a na tomto úspěchu staví i při svých vlastních dobrodružstvích a moderátorské práci, například při komentování Olympijských her 2012 v Londýně nebo v pořadu Countryfile na BBC 1.


Vrcholem její jachtařské kariéry byl rok 2009, kdy se Hannah umístila na stupních vítězů v závodě OSTAR (Original Single Handed Transatlantic Race), který patří mezi nejnáročnější sólové oceánské závody. V roce 2005 byla nejmladší ženou, která se tohoto závodu zúčastnila, a svým výkonem v roce 2009 potvrdila nejen své výjimečné jachtařské dovednosti, ale i očividný talent pro moderování a komunikaci. 


Hannah začala po získání mediální ceny (na základě hlasování široké veřejnosti) v roce 2009 budovat úspěšnou kariéru v mezinárodních mainstreamových pořadech zaměřených na dobrodružství a jachting. Pracuje také jako moderátorka a komentátorka živých přenosů z různých mezinárodních sportovních akcí včetně jachtařských závodů Extreme Sailing SeriesTM a zápasů nejvyšší anglické ragbyové soutěže Premiership Rugby.


Hannah svými dobrodružstvími i nadále inspiruje a v roce 2015 ji se dvěma světovými prvenstvími čeká neuvěřitelný rok ve Velké Británii i mezinárodně. Jachting a dobrodružství tvoří i nadále základ jejích aktivit, přičemž své neuvěřitelné příběhy sdílí s celým světem.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeba paliva a emisí CO2 u modelů Land Rover:
Spotřeba paliva (kombinovaná v l/100 km): 5,7 - 9,1. Emise CO2 (g/km): 149 - 206.

Uvedené informace jsou hodnoty získané podle zkušebního cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 a byly přepočítány pro účely srovnání s údaji získanými podle zkušebního cyklu NEDC. Další informace naleznete např. na wltpfacts.eu

Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování. Další informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 naleznete také v sekci “Ceny a specifikace” zvoleného modelu Land Rover.