ED STAFFORD

První člověk v historii, který ušel pěšky celou délku Amazonky.

Ed Stafford vedl dobrodružný život, v němž organizoval expedice do odlehlých oblastí. Do té doby, než došlo ke zlomu, který popisuje ve své knize Walking the Amazon: „V situaci, kdy pro mě byly dlouhé osmihodinové cesty v Land Roveru běžnou záležitostí, jsem dovolil své mysli, aby se vydala na cestu a zasnila se – jaká by byla nejlepší expedice, na kterou bych se mohl vypravit?“

Ed Stafford pracuje na svém laptopu v Amazonii

A došel k závěru, že to bude pěší cesta od pramene Amazonky v peruánských Andách až k jejímu ústí na východě Brazílie. O expedici podával zprávy na svém blogu, přičemž své fanoušky varoval, že jeho pokus může skončit nezdarem. Ale o 860 dní, 9 milionů kroků a 200 000 štípanců od moskytů a mravenců později se vynořil z džungle, kde se Amazonka vlévá do Atlantského oceánu, a dosáhl tím svého cíle. Sir Ranulph Fiennes popsal jeho výpravu jako „skutečně výjimečnou…v nejvyšší lize všech minulých i současných expedic“.

Stafford byl vyhlášen časopisem National Geographic Dobrodruhem roku a stal se globálním ambasadorem značky Land Rover. Svá dobrodružství hodlá využívat k osvětě lidí v oblasti životního prostředí a k inspiraci ostatních, aby se snažili dosahovat zdánlivě nemožného.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.