BEN SAUNDERS

Polární objevitel se nechává inspirovat příkladem svých předchůdců a překonává sám sebe v nejtvrdších podmínkách.

Ben Saunders je průkopnický britský polární objevitel, spisovatel a motivační řečník. V roce 2004, v podmínkách, které NASA označila za „nejhorší v historii měření“, se stal jedním z pouhých tří lidí a ve věku 26 let navíc nejmladším člověkem, který doběhl sólo na lyžích na Severní pól.

Ben Saunders obklopen sněhem

V roce 2014 vytvořil Saunders s Tarkou L’Herpinierem světový rekord nejdelší pěší polární výpravou v historii, když ušli 2900 km na Jižní pól a zpět ve stopách poslední výpravy kapitána Scotta.

Saunders i L’Herpiniere táhli každý pěšky sáně o hmotnosti 200 kg při teplotách až -46 °C, přičemž takto překonali vzdálenost odpovídající 69 navazujícím maratonům.

„V intenzivním chladu, větru a nadmořské výšce vysoké náhorní plošiny, navíc oslabeni polovičními příděly potravy, jsme občas měli velké potíže, které nás dostávaly k hranici přežití blíž, než jsem si kdy představoval, že bychom se na této výpravě mohli dostat,“ poznamenal.

„S Tarkou pociťujeme kombinaci obdivu a hlubokého respektu vůči vytrvalosti, houževnatosti a statečnosti kapitána Scotta a jeho týmu, který tuto výpravu podnikl před sto lety.“

Saunders cestuje ve svém vozu Land Rover Discovery v rámci svého tréninkového programu na drsná, nepřístupná místa – ale také v něm jezdí v obleku na večírky. „Je to opravdu důležitý pomocník,“ říká. „Praktický a užitečný, aniž by byl spartánský a strohý.“

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeba paliva a emisí CO2 u modelů Land Rover:
Spotřeba paliva (kombinovaná v l/100 km): 5,7 - 9,1. Emise CO2 (g/km): 149 - 206.

Uvedené informace jsou hodnoty získané podle zkušebního cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 a byly přepočítány pro účely srovnání s údaji získanými podle zkušebního cyklu NEDC. Další informace naleznete např. na wltpfacts.eu

Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování. Další informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 naleznete také v sekci “Ceny a specifikace” zvoleného modelu Land Rover.