BEN SAUNDERS

Polární objevitel se nechává inspirovat příkladem svých předchůdců a překonává sám sebe v nejtvrdších podmínkách.

Ben Saunders je průkopnický britský polární objevitel, spisovatel a motivační řečník. V roce 2004, v podmínkách, které NASA označila za „nejhorší v historii měření“, se stal jedním z pouhých tří lidí a ve věku 26 let navíc nejmladším člověkem, který doběhl sólo na lyžích na Severní pól.

Ben Saunders obklopen sněhem

V roce 2014 vytvořil Saunders s Tarkou L’Herpinierem světový rekord nejdelší pěší polární výpravou v historii, když ušli 2900 km na Jižní pól a zpět ve stopách poslední výpravy kapitána Scotta.

Saunders i L’Herpiniere táhli každý pěšky sáně o hmotnosti 200 kg při teplotách až -46 °C, přičemž takto překonali vzdálenost odpovídající 69 navazujícím maratonům.

„V intenzivním chladu, větru a nadmořské výšce vysoké náhorní plošiny, navíc oslabeni polovičními příděly potravy, jsme občas měli velké potíže, které nás dostávaly k hranici přežití blíž, než jsem si kdy představoval, že bychom se na této výpravě mohli dostat,“ poznamenal.

„S Tarkou pociťujeme kombinaci obdivu a hlubokého respektu vůči vytrvalosti, houževnatosti a statečnosti kapitána Scotta a jeho týmu, který tuto výpravu podnikl před sto lety.“

Saunders cestuje ve svém vozu Land Rover Discovery v rámci svého tréninkového programu na drsná, nepřístupná místa – ale také v něm jezdí v obleku na večírky. „Je to opravdu důležitý pomocník,“ říká. „Praktický a užitečný, aniž by byl spartánský a strohý.“

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Nezávazně doporučené ceny a technické údaje platné výhradně pro skladové vozy do vyprodání zásob. Podrobnější informace získáte u svého prodejce.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.