Component with schema "Ready To Go Bar" and view "ready-to-go-bar" and title "Ready-to-go-bar" and ID "tcm:285-82937" on page "https://www.landrover.cz/discovery-4/index.html"Discovery 4 je jako jedno z nejprémiovějších, nejschopnějších a nejuniverzálnějších SUV na světě ideálním vozem pro lidi, kteří žijí svůj život aktivně a naplno.

Marketingový ředitel Jaguar Land Rover
OBJEVUJTE
S ODVAHOU

Discovery 4 je vždy ve svém živlu, v městských ulicích, i při jízdě v plném obsazení za víkendovým dobrodružstvím za hranicemi města.

JEŠTĚ ODVÁŽNĚJŠÍ
A OSOBITĚJŠÍ

Neobyčejný design modelu Discovery 4 s kultovním profilem a rozhodným postojem propůjčuje vozidlu ještě modernější vzhled.

KOMFORT A POHODLÍ PRO SEDM DOSPĚLÝCH OSOB

Díky stupňovitému uspořádání sedadel v modelu Discovery 4 si mohou všichni cestující užívat ničím nerušený výhled. O zábavu, uvolněnou atmosféru a pohodlí se stará celá řada informačních a zábavních systémů a vyspělých technologií.

ZROZEN PRO DOBRODRUŽSTVÍ

Discovery 4 uspokojí všechny Vaše požadavky, které kladete na automobil. Kromě řidiče přepraví šest cestujících včetně zavazadel a poradí si i s přívěsem o hmotnosti až 3 500 kg.

ZCELA NOVÝ DISCOVERY

Nejvšestrannější SUV na světě

VŠESTRANNOST

VŠESTRANNOST

VROZENÉ SCHOPNOSTI

Jediným dotykem tlačítka přizpůsobí systém Terrain Response® nastavení motoru, převodovky, odpružení a protiprokluzového systému modelu Discovery 4 s cílem optimalizovat jízdní vlastnosti vozidla. Vozidlo bravurně zvládne každý povrch, ať jedete po asfaltu, trávě, šotolině nebo sněhu, v blátě a vyježděných kolejích, v písku nebo po kamení.

VŠESTRANNOST

VŠESTRANNOST

USNADNĚTE SI PRÁCI

Ať balíte věci na víkend mimo město, nebo na dlouhou cestu, dělené dveře zavazadlového prostoru a nastavitelné vzduchové odpružení modelu Discovery 4 Vám usnadní nakládání všech zavazadel. Otevřením spodní části dveří získáte nízký práh, při otevření jen horní části snadno dosáhnete na drobnější předměty.

VŠESTRANNOST

VŠESTRANNOST

KULTIVOVANÁ JÍZDA

Každá jízda z města do úžasné přírody bude pro Vás potěšením. Nejmodernější technické vybavení modelu Discovery 4 zprostředkuje řidiči těsnější spojení s vozovkou a zaručí mu poutavou jízdu s citlivými a pohotovými reakcemi. Dopřejte si stejné potěšení z cesty jako ze samotného pobytu ve vysněném cíli.

/

DESIGN

DESIGN

ODVÁŽNÝ DESIGN

Přední maska chladiče, vnější zpětná zrcátka a nárazník čistě završují osobitý design modelu Discovery 4. Charakteristické přední světlomety zdůrazňují moderní styl.

DESIGN

DESIGN

UDRŽUJTE SI PŘEHLED

Ve vozech Land Rover má řidič díky legendární zvýšené poloze za volantem bezkonkurenční přehled o situaci před vozem a lepší výhled z vozu všemi směry. Dříve zpozoruje překážky, snadněji zaparkuje a všechny klíčové ovládací prvky jsou mu pohotově po ruce. To vše snižuje jeho zatížení stresem a únavou.

DESIGN

DESIGN

BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM

Vyspělé prvky bezpečnostní výbavy modelu Discovery 4 vzájemně spolupracují s cílem udržet přilnavost a stabilitu ve všech situacích, ať odvážíte děti do školy, nebo překonáváte terénní nástrahy. V případě potřeby Vám poskytne dodatečnou podporu asistent pro nouzové brzdění, zatímco čelní, boční a hlavové airbagy Vám dodají pocit bezpečí.

/

STRUČNÝ PŘEHLED TECHNICKÝCH ÚDAJŮ

SPOTŘEBA PALIVA

7,8l/100km

Se vznětovým motorem TDV6 3,0 l (kombinovaná).

ZAVAZADLOVÝ PROSTOR

2 558l

Ať se chystáte na víkend mimo město, nebo na dlouhou cestu, Discovery 4 Vám nabízí velkorysý úložný prostor.

JÍZDA S PŘÍVĚSEM

3 500kg

Pozoruhodné tažní schopnosti modelu Discovery 4 mohou být pro potrěby jízdy s přívěsem na přání podpořeny asistentem pro stabilizaci přívěsu TSA (Trailer Stability Assist), který Vám umožní udržet kontrolu nad celou soupravou vozidla včetně přívěsu.

SVĚTLÁ VÝŠKA

310mm

Světlá výška pro jízdu v terénu se vzduchovým odpružením a funkcí manuálního zvýšení světlé výšky. Máte k dispozici prostor pro manévrování i v tom nejnáročnějším terénu.

ACCESSORIES

INTERIÉR

Výbavu svého vozu můžete kdykoli rozšířit celou řadou doplňků z široké nabídky originálního příslušenství Land Rover – od dětských sedaček a ochranných potahů až po vylepšení zábavního systému a prvky technické výbavy.

VNĚJŠÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Zdůrazněte vzhled svého vozu pomocí atraktivních doplňků, zvyšte ochranu proti jeho poškození a vyberte si příslušenství pro jízdu v terénu.

PŘEPRAVA NÁKLADU A JÍZDA
S PŘÍVĚSEM

Vyberte si specializované boxy a nosiče pro přepravu sportovního náčiní a příslušenství, s nimiž naplno využijete veškeré schopnosti Vašeho vozu Land Rover.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO
KOLA A PŘÍSLUŠENSTVÍ

Dodejte svému vozu ještě osobitější vzhled koly z lehkých slitin a elegantním značkovým příslušenstvím.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeba paliva a emisí CO2 u modelů Land Rover:
Spotřeba paliva (kombinovaná v l/100 km): 5,7 - 9,1. Emise CO2 (g/km): 149 - 206.

Uvedené informace jsou hodnoty získané podle zkušebního cyklu WLTP v souladu s nařízením Komise (EU) 2017/1151 a byly přepočítány pro účely srovnání s údaji získanými podle zkušebního cyklu NEDC. Další informace naleznete např. na wltpfacts.eu

Uváděné hodnoty se tedy nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a jeho užití v provozu a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje vždy jen srovnání spotřeby paliva a emisí v normovaném cyklu mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se však spotřeba paliva a emise u různých provedení vozů téže modelové řady mohou odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a emise u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva vozidlem, ale také jízdní styl, zatížení a další netechnické faktory, jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a údržba vozu. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny nesoucí odpovědnost za globální oteplování. Další informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce vozů Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva a emisích CO2 naleznete také v sekci “Ceny a specifikace” zvoleného modelu Land Rover.