TECHNIKA

INOVACE

MOTORY INGENIUM

Konstrukce našich nových motorů zaručuje suverénní výkonové parametry, vyšší hospodárnost a nepřekonatelnou kultivovanost. Vznětové motory jsou o 20 kg lehčí než předchozí generace a jsou nabízeny ve výkonových verzích 150 k nebo 180 k, s pohonem předních nebo všech kol a s výběrem šestistupňové mechanické nebo devítistupňové automatické převodovky. Vnitřní tření je o pozoruhodných 17 % nižší než u motorů předchozí generace a servisní intervaly byly u modelů s pohonem všech kol prodlouženy z 16 000 mil (25 700 km) na 21 000 mil (33 800 km).

LEHKÝ PODVOZEK

Podvozek je vyroben z lehkých hliníkových a ocelových dílů, přičemž vyspělý hydraulický systém tlumení rázů při propružení kol snižuje hluk pronikající do interiéru při přejezdu nerovností. Systém zajišťuje také téměř dokonalé pohlcení nerovností a do volantu, ani skeletu karoserie nejsou přenášeny žádné prudké rázy.

PROVOZNÍ VLASTNOSTI

ADAPTIVE DYNAMICS

Systém Adaptive Dynamics poskytuje optimální rovnováhu mezi jízdním komfortem a ovladatelností. Senzory sledují pohyby vozidla minimálně 1000krát za sekundu a podle požadavků řidiče nebo stavu vozovky se mění nastavení tlumičů mezi měkkou a tuhou charakteristikou. K tomu dochází prakticky okamžitě, aby byl minimalizován náklon karoserie, zaručena lepší ovladatelnost a zajištěn vyrovnaný jízdní komfort. Systém dokonce rozpozná jízdu v terénu a patřičně optimalizuje tlumení.

TORQUE VECTORING BY BRAKING

Systém Torque Vectoring by Braking zvyšuje agilitu a stabilitu vozidla při průjezdu zatáčkou. Systém při jízdě na silnici i v terénu neustále sleduje a optimalizuje rozdělování točivého momentu mezi jednotlivá kola s cílem zvýšit trakci a zrychlit reakce vozu na řízení. Systém dokáže také zvýšit míru zatáčení vozu a potlačit nedotáčivost přibrzděním vnitřního zadního kola. Tento zásah přesměruje více točivého momentu na vnější kolo, čímž se zvýší stabilita.

9STUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PŘEVODOVKA

Lehká kompaktní 9stupňová automatická převodovka optimalizuje hodnoty spotřeby paliva i emisí CO2 a umožňuje lepší ovladatelnost na povrchu s nízkou adhezí. Jízdu s přívěsem usnadní speciální, mimořádně krátký převod prvního stupně. Převodovka je extrémně robustní a dokonale přispívá k vynikajícím terénním vlastnostem vozidla, přičemž zároveň poskytuje příkladnou úroveň kultivovanosti a hospodárnosti.

AKTIVNÍ POHON VŠECH KOL

Aktivní pohon všech kol, dodávaný v kombinaci s motory TD4 180 k a Si4, je neocenitelný při jízdě na silnici i v terénu. V mnoha jízdních situacích na silnici může odpojit pohon zadních kol vozidla, aby se maximálně snížila spotřeba paliva. Pokud se povrch změní nebo začnete intenzivně zrychlovat, systém nepostřehnutelně a plynule opět připojí pohon všech kol během 300 milisekund. Dokonalý přehled za všech okolností Vám poskytne speciální grafické zobrazení na dotykovém displeji.

SCHOPNOSTI

POHON VŠECH KOL

Range Rover Evoque je v kombinaci se vznětovými motory TD4 2,0 litru o výkonu 150 k a 180 k a se zážehovým motorem Si4 2,0 litru vybaven pohonem všech kol. Do terénu se můžete vydat s ještě větší sebedůvěrou díky izolovaným pomocným rámům vpředu a vzadu, tuhému skeletu samonosné karoserie a vyspělým technologiím, jako je inteligentní systém pohonu všech kol.

ALL-TERRAIN PROGRESS CONTROL

Systém All Terrain Progress Control (ATPC) funguje ve velmi nízkých rychlostech od 1,8 km/h do 30 km/h a pomáhá řidiči udržovat ustálenou rychlost jízdy v náročných podmínkách, abyste se mohli soustředit na řízení a překonávání překážek. Systém Vám také umožní plynulý a rovnoměrný rozjezd, a to dokonce i na povrchu s nízkou adhezí, jako je led, sníh nebo mokrá tráva.

TERRAIN RESPONSE

Terrain Response posouvá schopnosti našich vozidel na novou úroveň. Terrain Response optimalizuje nastavení motoru, převodovky, diferenciálů a podvozkových systémů s cílem zajistit nejvyšší úroveň jízdních vlastností, komfortu a trakce bez ohledu na terén. Stačí si jen zvolit režim, který odpovídá aktuálním podmínkám: normální jízda, tráva/šotolina/sníh, bláto a vyježděné koleje, resp. písek. Vozidlo Vám vždy poskytne suverénní, bezpečnou jízdu.

ASISTENT PRO SJÍŽDĚNÍ STRMÝCH SVAHŮ HDC (HILL DESCENT CONTROL)

Asistent pro sjíždění strmých svahů HDC (Hill Descent Control), patentovaný značkou Land Rover, je standardním prvkem výbavy všech našich vozidel s pohonem všech kol (4WD). HDC podporuje řidiče při bezpečném sjíždění náročných svahů udržováním konstantní rychlosti jízdy a individuálním přibrzďováním jednotlivých kol. Systém automaticky zpomaluje vozidlo a udržuje rychlost jízdy v závislosti na zvoleném převodovém stupni a poloze pedálu plynu.

SLEDOVÁNÍ HLOUBKY BRODU (WADE SENSING)

Při projíždění řekou, brodem nebo zaplavenou oblastí se budete cítit ještě bezpečněji. Systém sledování hloubky brodu Wade Sensing měří hloubku vody senzory na spodní straně vnějších zpětných zrcátek a v reálném čase poskytuje informace vztažené k vozidlu. Tyto údaje a schopnost maximální brodivosti jsou zobrazovány na dotykovém displeji, abyste měli potřebné a přesné informace pro bezpečnou jízdu.

FUNKCE GRC PROTI ROZJETÍ VOZIDLA Z PRUDKÉHO SVAHU

Tento systém se podobá asistentu pro rozjezd ve svahu HSA (Hill Start Assist), avšak zabraňuje příliš rychlé akceleraci vozidla při jízdě ze svahu. Pokud se stojící vozidlo rozjíždí ve svahu, systém při rozjezdu postupně uvolňuje brzdy.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

KOMPLETNÍ PARKOVACÍ ASISTENT

Náš kompletní parkovací asistent Vám usnadní podélné i příčné parkování na vhodné místo zajištěním automatického řízení vozidla. Jednoduše zařaďte příslušný převodový stupeň a jen upravujte rychlost jízdy pedály brzdy a plynu. S tímto systémem bude snadnější i manévrování při vyjíždění z parkovacího místa, protože Vám poskytne stejnou podporu. Celý proces podporují grafická zobrazení a upozornění.

PROSTOROVÝ KAMEROVÝ SYSTÉM

Prostorový kamerový systém používá kamery rozmístěné po obvodu vozidla a poskytuje přehled v rozsahu téměř 360°. Systém podporuje parkování a je dokonalým pomocníkem pro složitější řidičské úkoly, jako je jízda s přívěsem pro motorový člun nebo přepravu koní. Kromě schopnosti zobrazovat zároveň několik různých pohledů dokáže tato technologie měnit také měřítko zobrazení, abyste mohli vidět objekty a místa, nacházející se jinak mimo zorný úhel.

SLEDOVÁNÍ SLEPÉHO ÚHLU

Systém sledování slepého úhlu Vás upozorňuje na vozidla v oblasti slepého úhlu nebo na vozidla, která se rychle přibližují zezadu, malým výstražným světlem v příslušném vnějším zpětném zrcátku. Funkce detekce přibližujících se vozidel Vás zvukovými a vizuálními signály upozorní na vozidla, která se nebezpečně přibližují z obou stran vozidla, abyste měli přehled o situaci za vozem i v situacích s omezeným výhledem.

ASISTENT PRO JÍZDU V JÍZDNÍM PRUHU VČETNĚ ASISTENTA BDĚLOSTI ŘIDIČE

Asistent pro jízdu v jízdním pruhu (Lane Keep Assist) detekuje, pokud vůz začne nechtěně vyjíždět z jízdního pruhu, a mírným zásahem do řízení jej vrátí zpět. Asistent bdělosti řidiče (Driver Condition Monitor) zaznamená Vaši nastupující únavu a včas Vás upozorní, že potřebujete přestávku k odpočinku.

ADAPTIVNÍ TEMPOMAT

Jedete-li ustálenou rychlostí na dálnici nebo se pohybujete v pomalu jedoucí koloně, pomůže Vám tento systém udržet bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla, pokud začne zpomalovat nebo zastaví. Pokud toto vozidlo opět zrychlí, učiní tak i Váš Range Rover Evoque.

SYSTÉM ROZPOZNÁVÁNÍ DOPRAVNÍCH ZNAČEK

Systém rozpoznávání dopravních značek zobrazí konkrétní dopravní značky na panelu přístrojů a na průhledovém displeji, je-li jím vozidlo vybaveno, abyste o nich byli dokonale informováni. Systém detekuje dopravní značky omezující rychlost jízdy (včetně variabilních dopravních značek na tabulích nad vozovkou) a dopravní značky s doplňkovými informacemi, například snížená rychlost na mokré vozovce.

KOMFORTNÍ A PRAKTICKÁ VÝBAVA

BEZDOTYKOVÉ OVLÁDANÉ VÍKO ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU S POHYBOVÝM ČIDLEM

Bezdotykově ovládáné víko zavazadlového prostoru s pohybovým čidlem Vám umožní ovládat zadní výklopné víko (funkce otevírání a zavírání) zvenku, aniž byste se museli dotknout vozidla nebo chytrého klíčku. Pokud je detekován chytrý klíček, lze zadní výklopné víko ovládat pohybem nohy pod zadním nárazníkem pomocí senzorů umístěných na obou stranách víka zavazadlového prostoru.

HOMELINK®

Usnadněte si život systémem HomeLink®. Dálkové ovládání lze naprogramovat až pro tři systémy, ať se jedná o garážová vrata, automatické brány nebo bezpečnostní osvětlení. Už se nebudete muset zabývat ztracenými dálkovými ovladači.

KONFIGUROVATELNÉ DEKORATIVNÍ OSVĚTLENÍ INTERIÉRU

Tato funkce Vám umožní měnit barvu a odstín osvětlení interiéru vozidla, abyste si mohli přizpůsobit atmosféru uvnitř vozu své náladě. Na výběr máte paletu deseti barev, sahající od bílé Ice až po červenou Racing.

AUTOMATICKÁ KLIMATIZACE

Tento systém je vybaven senzorem kvality vzduchu, který sleduje vlhkost, množství smogu a extrémní výkyvy počasí. Výdechy ventilační soustavy v celém interiéru Vám umožní přizpůsobit si teplotu uvnitř vozu. Ať sedí Vaši cestující kdekoli, vždy budou cestovat komfortně.

INFORMAČNÍ A ZÁBAVNÍ SYSTÉMY

DISPLEJ S VIRTUÁLNÍMI PŘÍSTROJI

An entirely new graphical interface with advanced functionality and four pre-set display themes, or full 3D Map View, suits your personal preference.

PROHLÉDNĚTE SI SYSTÉM INCONTROL
INCONTROL TOUCH PRO

Nová generace hardwaru a softwaru InControl Touch Pro posouvá konektivitu a zábavu v modelu Range Rover Evoque na nejvyšší úroveň. InControl Touch Pro je nejvyspělejším multimediálním systémem v nabídce značky Land Rover. Rychlý 10“ dotykový displej podporuje rozmanitá dotyková gesta, jako jsou táhlé pohyby nebo stisknutí prstem, a poskytuje nejširší nabídku audiovizuální zábavy. Zážitky ještě více obohatí zcela individualizovatelná hlavní plocha displeje a hlasové ovládání hovorovou řečí.

DISPLEJ DUAL VIEW

Systém Dual View* umožňuje řidiči a spolujezdci vpředu sledovat na 10“ dotykovém displeji zcela odlišné obsahy. Například řidič může používat satelitní navigační systém, zatímco spolujezdec vpředu může sledovat film na DVD nebo televizní pořad. Součástí systému je jedna sada digitálních bezdrátových sluchátek WhiteFire®.

INCONTROL CONNECT A CONNECT PRO

Tyto doplňkové soubory technologií posunou konektivitu, pohodlí a praktičnost ve Vašem voze na ještě vyšší úroveň. Remote Premium a InControl Apps vylepší zážitky z jízdy kompatibilními aplikacemi pro chytrý telefon a 10“ dotykový displej Vám umožní sledovat a ovládat Váš Range Rover Evoque. Díky funkcím Wi‑Fi Hotspot a InControl Pro Services zůstanete ve spojení s okolním světem. Váš život bude snadnější, ať cestujete za podnikáním, nebo ve svém volném čase.

SPOTIFY PRO INCONTROL APPS

Aplikace Spotify pro systém InControl Apps je k dispozici s našimi rozšířenými pakety konektivity InControl Connect a InControl Connect Pro a na cestách umožňuje využívat knihovnu s více než 30 miliony skladeb. Aplikace navržená a vytvořená značkou Land Rover ve spolupráci se společností Spotify byla optimalizována pro dotykový displej vašeho vozu Range Rover Evoque – proto je její používání stejně jednoduché a zábavné jako používání aplikace Spotify v chytrém telefonu. Můžete vyhledávat a procházet skladby, stanice a doporučení, vytvářet seznamy skladeb a v offline režimu těžit z plného přístupu ke skladbám ve své knihovně.

SESTAVTE SI SVŮJ VLASTNÍ VŮZ
INCONTROL PRO SERVICES

Služby InControl Pro Services, nabízené jako součást paketu InControl Connect Pro, rozšiřují možnosti informačních a zábavních systémů pro ještě intenzivnější a propojenější zážitky. Systém je tvořen hotspotem Wi-Fi a datovým připojením, které umožňuje příjem aktuálního dopravního zpravodajství v reálném čase, zobrazování náhledů ulic a internetové vyhledávání, čímž zvyšuje výkonnost systému InControl Touch Pro.

/
/

V rámci zavádění systému InControl mohou být některé popsané funkce součástí výbavy na přání a mohou záviset na trhu nebo pohonné jednotce. Bližší informace o dostupnosti jednotlivých funkcí vám poskytne nejbližší prodejce vozů Land Rover. Některé funkce vyžadují vhodnou SIM kartu s odpovídajícím datovým tarifem. Dostupnost připojení nelze zaručit ve všech lokalitách.

Ne všechny technologie a prvky výbavy jsou nabízeny pro všechny verze a na všech trzích. Některé prvky výbavy se dodávají na přání a specifikace každého vozidla závisí na zvoleném modelu. Více informací Vám ochotně poskytne Váš nejbližší prodejce Land Rover.
WhiteFire® je registrovaná ochranná známka společnosti Unwired Technology LLC a Land Rover používá veškeré tyto známky na základě licenční smlouvy.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.