OBJEVTE VÍC SE ZCELA NOVOU GENERACÍ MODELU DISCOVERY


Se zcela novou generací modelu Discovery pokračuje značka Land Rover v objevování za hranicemi poznaného. Nový Discovery je SUV, které reaguje na naše neustále se měnící potřeby a zároveň se jim dokonale přizpůsobuje. Naším cílem bylo nejen vytvořit vůz, který překoná všechny překážky, ale zároveň jeho uživatelům nabídnout důmyslný způsob, který jim umožní intenzivněji prožívat okolní svět. Každé řešení použité ve zcela novém modelu Discovery má svůj důvod.

 
Staňte se členem klubu Discovery Circle a zařaďte se mezi první, kdo budou mít příležitost spatřit a zažít nový pozoruhodný model značky Land Rover. Vstupem do klubu Discovery Circle získáte přístup ke speciálním nabídkám, mimořádným akcím, nejaktuálnějším novinkám o modelu Discovery a dalším vzrušujícím příběhům, které skvěle zapadají do vašeho rozmanitého světa.

Zcela nový Discovery je novou definicí velkého SUV. Designerským a konstruktérským týmům značky Land Rover se pomocí revolučního přístupu k filozofii vozů Discovery podařilo vytvořit velmi přitažlivý, precizně vyrobený a mimořádně schopný vůz.

GERRY MCGOVERN ŘEDITEL DESIGNU A VRCHNÍ KREATIVNÍ ŘEDITEL ZNAČKY LAND ROVER

TERÉNNÍ JÍZDA VE ZCELA NOVÉM DISCOVERY: DOBRODRUŽSTVÍ V NEJRYZEJŠÍ PODOBĚ

Zcela nový Land Rover Discovery oslnil účastníky zážitkového programu v srdci Skotské vysočiny svými schopnostmi a prokázal, že jeho dveře jsou vstupní branou k báječným dobrodružstvím. Zcela nový Discovery podstoupil zkoušku ohněm v překrásné, ale neúprosné krajině, kde si dle očekávání s lehkostí poradil se všemi nástrahami.

/
Zcela nový Land Rover Discovery zažil o včerejší noci svůj světový debut. Součástí dramatického odhalení byl i přejezd přes gigantický 13 metrů dlouhý model mostu Tower Bridge ze stavebnice LEGO. Discovery je doposud nejvšestrannější model značky Land Rover, označovaný za nejvyšší formu rodinného SUV.

Replika symbolu města Londýna, Tower Bridge, vznikla z více než 5,7 milionu stavebnicových dílů LEGO. Součástí modelu postaveného zkušenými staviteli stavebnice LEGO je i funkční zvedací most. Stavba si vyžádala 150 dní.

Okamžik odhalení ukázal nový Discovery přejíždějící po gigantické konstrukci s Benem Ainsliem za volantem. Vůz Discovery provázela replika závodního katamaránu Land Rover BAR (Ben Ainslie Racing) v životní velikosti řízená sirem Benem Ainsliem, olympijskou jachtařskou legendou a vedoucím týmu BAR, s dalšími členy posádky. Také model lodi byl sestaven ze stavebnice LEGO a na jeho svůdném vzhledu se podílelo 186 500 dílů.

Most Tower Bridge lemovaly po obou stranách dvě LEGO zóny Discovery: jezdeckou zónu uvedla členka královské rodiny a olympijská jezdkyně Zara Phillips, dobrodružnou zónu představil světoznámý dobrodruh Bear Grylls.

Zara Phillips v jezdecké zóně obklopoval model anglického venkova ze stavebnice LEGO, zatímco dobrodružnou zónu tvořila anglická horská krajina společně s modely skautů, organizace blízké Bearově srdci. Bear je totiž hlavním náčelníkem britských skautů.

TESTOVÁNÍ ZCELA NOVÉHO DISCOVERY

Schopnosti zcela nového Discovery byly otestovány až na samotný limit jeho možností - v těch nejnáročnějších terénech na světě i ve zkušebních zařízeních společnosti Land Rover.

/
/

BEAR GRYLLS PŘEDVÁDÍ ZCELA NOVÝ DISCOVERY

Ambasador značky Land Rover a televizní hvězda Bear Grylls předvedl odvážný seskok, při kterém během volného pádu demonstroval funkci změny uspořádání sedadel, kterou nový Land Rover Discovery disponuje.

/
Bear Grylls názorně předvedl funkci inteligentního sklápění sedadel během parašutistického seskoku nad Londýnem a upravil uspořádání sedadel zcela nového modelu Discovery pro přepravu 7 dospělých osob.

Po přistání Bear se 6 kolegy výsadkáři z jednotky Royal Marines doběhl k zamaskovanému vozu Discovery se všemi 7 sedadly vyklopenými a připravenými k usednutí.

Funkce inteligentního sklápění sedadel tohoto SUV předvedená při kaskadérském výstupu umožňuje manipulovat se všemi sedmi sedadly plné velikosti na dálku. K dispozici je možnost jejich posouvání vpřed a vzad a také vyklápění a sklápění opěradel sedadel, vše prostřednictvím aplikace pro chytré telefony. Tato technologie má premiéru ve zcela novém modelu Discovery, který se poprvé představí 28. září.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 u modelů Discovery Sport, Discovery, Range Rover Evoque, Range Rover Sport, Range Rover:

Spotřeba paliva v kombinovaném zkušebním cyklu: 12,8 - 4,2 l/100 km, emise CO2 v kombinovaném zkušebním cyklu: 299 - 109 g/km.

Uvedené informace o spotřebě paliva a emisích CO2 odpovídají hodnotám získaným při testování za ideálních podmínek v technických laboratořích, a to v souladu se standardizovaným postupem dle nařízení Rady (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 v platném znění. Uváděné hodnoty se nevztahují na konkrétní jednotlivé vozidlo a musí být chápány výhradně jako směrné hodnoty. Standardizovaná zkušební metoda umožňuje srovnání mezi různými modely vozů a jejich výrobci. V závislosti na různých specifikacích se spotřeba paliva u různých provedení vozů téže modelové řady může odlišovat. Konkrétní spotřebu paliva a výši emisí CO2 u konkrétního vozu neovlivňuje pouze účinnost využívání paliva motorem, ale také jízdní styl a další netechnické faktory jako např. aktuální jízdní podmínky, celkový jízdní výkon a stav udržovanosti vozidla. CO2 patří mezi hlavní skleníkové plyny a nese hlavní odpovědnost za globální oteplování. Další oficiální informace o spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních motorových vozidel Vám poskytne nejbližší autorizovaný prodejce značky Land Rover. Kompletní údaje o spotřebě paliva naleznete také v sekci „Technické údaje“.