Defender je ztělesněním vytrvalosti, robustnosti, síly a především zdatnosti.

Gerry McGovern, Designový a kreativní ředitel značky Land Rover
HOUŽEVNATÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Land Rover Defender je zosobňuje jedinečnou kombinaci vynikajících schopností, robustnosti a spolehlivosti. Stejně suverénní ve městě jako v divočině.

NESMÍRNÁ ODOLNOST

Legendární síla a odolnost modelu Defender pramení z robustní konstrukce, jejímž základem je pevný a přizpůsobitelný žebřinový rám z uzavřených profilů.

DOMA V JAKÉMKOLI TERÉNU

Trvalý pohon všech kol s mezinápravovým diferenciálem rozděluje točivý moment rovnoměrně mezi přední a zadní nápravu a zajišťuje optimální trakci v jakémkoli terénu.

VOZIDLO NA MÍRU

Defender se dodává v ne méně než šesti základních karosářských verzích se třemi délkami rozvoru, zatímco další individualizaci umožňuje rozmanitá nabídka výbavy na přání a příslušenství.

VÝKONNOST

VÝKONNOST

IKONA JIŽ VÍCE NEŽ 65 LET

Nekompromisně terénní Land Rover Defender se stal velmi brzy jedním z nejznámějších vozidel s pohonem všech kol na světě. Díky své vytrvalosti a schopnostem je legendou na sedmi kontinentech, první volbou pro náročné expedice a humanitární pomoc.

VÝKONNOST

VÝKONNOST

SCHOPNOSTI DO JAKÉHOKOLI TERÉNU

Land Rover Defender je používán záchranářskými službami po celém světě díky skvělým schopnostem ve všech podmínkách a na nejnáročnějších druzích povrchu. Trvalý pohon všech kol zaručuje rovnoměrnou a bezpečnou jízdu po rozbláceném poli i kamenité cestě. Na silnici nabízí Defender prvotřídní jízdní vlastnosti se suverénní akcelerací.

VÝKONNOST

VÝKONNOST

MAXIMÁLNÍ SÍLA DO DRSNÉHO PROSTŘEDÍ

Skutečně flexibilní vznětový motor 2,2 litru poskytuje pozoruhodné maximum točivého momentu 360 Nm a jeho jedinečná konstrukce umožňuje spolehlivý provoz s palivem různých kvalit kdekoli na světě. Kdykoli máte k dispozici více než 90 % maximálního točivého momentu a díky tomu zvládnete i velmi náročné výzvy.

VÝKONNOST

VÝKONNOST

PROFESIONÁLNÍ TAŽNÁ SÍLA

Na Land Rover Defender je spolehnutí při jízdě na jakoukoli vzdálenost. Díky své síle a výbornému podvozku si poradí i s těžkým nákladem. Vznětový motor poskytuje točivý moment 360 Nm, takže můžete za model Defender připojit brzděný přívěs s pozoruhodnou hmotností 3 500 kg.

VÝKONNOST

VÝKONNOST

ODVEZE VŠE, CO CHCETE ODVÉZT

Praktický vnitřní prostor, střechu nebo podvozek lze optimalizovat pro uložení i toho nejsložitějšího nákladu a jeho bezpečnou přepravu do Vašeho cíle. Ať chcete převážet cokoli, Land Rover Defender zvládne každou výzvu.

VÝKONNOST

VÝKONNOST

SNADNO VYJEDE I TA NEJSTRMĚJŠÍ STOUPÁNÍ

Land Rover Defender je navržen pro jízdu v náročných stoupáních i klesáních. Dvoustupňová rozdělovací převodovka poskytuje navíc šest dodatečných převodových stupňů pro jízdu vpřed a jeden zpětný chod pro snadné zdolání stoupání se sklonem až 45 stupňů, zatímco mezinápravový diferenciál disponuje uzávěrkou, která minimalizuje prokluz kol a maximalizuje trakci na kluzkém povrchu.

/

ROBUSTNÍ A ZÁROVEŇ KOMFORTNÍ INTERIÉR

Interiér vozu charakterizuje detailně promyšlené propojení komfortu s praktičností. Všechny povrchy včetně pryžové podlahy lze snadno čistit. Výbavu lze na přání rozšířit například o kůží obšitý volant, klimatizaci a prémiová sedadla čalouněná tkaninou nebo částečně či kompletně kůží.

/

STRUČNÝ PŘEHLED TECHNICKÝCH ÚDAJŮ

MAXIMÁLNÍ STOUPAVOST

45°

Uzávěrka mezinápravového diferenciálu minimalizuje prokluz kol a maximalizuje trakci. Díky tomu si Defender snadno poradí i s extrémním stoupáním a klesáním.

SVĚTLÁ VÝŠKA NÁPRAV

250mm

Mimořádná světlá výška, robustní podvozek a velké překřížení náprav umožňuje modelu Defender překonávat i ty největší terénní překážky.

TOČIVÝ MOMENT

360Nm

Minimálně 90 procent ohromujícího maximálního točivého momentu vznětového motoru je ve snadném dosahu od pouhých 2 200 ot./min. až do více než 4 350 ot./min.

NEJVYŠŠÍ PŘÍPUSTNÁ HMOTNOST PŘÍVĚSU (BRZDĚNÉHO)

3500kg

Záchranné služby po celém světě spoléhají na vynikající schopnosti Defenderu pro jízdu s přívěsem včetně velkorysé nejvyšší přípustné hmotnosti přívěsu.

OSLAVA MODELU DEFENDER

Šest vozidel Defender táhnoucích řetězové brány vytvořilo krátkodobé umělecké dílo o délce 1 km v zátoce Red Wharf Bay na waleském ostrově Anglesey.

Jaguar Land Rover Limited: Registered office: Abbey Road, Whitley, Coventry CV3 4LF. Registered in England No: 1672070

Uvedené hodnoty vyplývají z oficiálních testů výrobce v souladu s legislativou EU. Skutečná spotřeba paliva vozidla se může od hodnot dosažených při těchto testech lišit. Uvedené hodnoty slouží pouze pro porovnání.